Gram Altın ALTIN 500.441
Polisim Dergisi

  İran Merkez Bankası Başkanı: Irak bankalarındaki mali kaynaklarımız serbest bırakılacak

  İran’ın resmi haber ajansı IRNA’ya konuşan Himmeti, mevkidaşı Mustafa Galib ve Irak Ticaret Bankası Başkanı Salim Cevad Abdulhadi el-Çelebi ile …

  Reklam
  İran Merkez Bankası Başkanı: Irak bankalarındaki mali kaynaklarımız serbest bırakılacak

  İran’ın resmi haber ajansı IRNA’ya konuşan Himmeti, mevkidaşı Mustafa Galib ve Irak Ticaret Bankası Başkanı Salim Cevad Abdulhadi el-Çelebi ile yaptığı görüşmelerle ilgili bilgi verdi. 

  Himmeti, “İran Merkez Bankası’yla Irak Ticaret Bankası arasında, ülkemizin mali kaynaklarının serbest bırakılması konusunda anlaşmaya varıldı.” dedi.

  Elektrik ve doğalgaz ihracatı nedeniyle Irak bankalarında kayda değer oranda İran’a ait mali kaynakların bulunduğunu dile getiren Himmeti, “İran’ın Irak’taki mali kaynakları temel ihtiyaç maddeleri satın alma amacıyla serbest bırakılacak.” ifadelerini kullandı.

  Söz konusu ihtiyaç maddelerinin ABD’nin ekonomik yaptırımları kapsamında olmadığını dile getiren Himmeti, Irak bankalarında ülkesine ait ne kadar para olduğuna dair açıklama yapmadı.

  İran Merkez Başkanı Abdunnasır Himmeti, Bağdat’ta bir gün süren resmi ziyareti kapsamında mevkidaşı Galib ve Irak Ticaret Bankası Başkanı Çelebi’nin yanı sıra Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi ve Irak Maliye Bakanı Ali Abdulemir Allavi ile görüşmüştü.

  Kaynak: AA

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ