Gram Altın ALTIN 514.695
Polisim Dergisi

  İş insanı Jak Kamhi hayatını kaybetti

  Fransa hükümeti tarafından A Legion d’Honneur nişanı, 1997’de de Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac tarafından Commandeur dans l’Ordre National …

  Reklam
  İş insanı Jak Kamhi hayatını kaybetti

  Fransa hükümeti tarafından A Legion d’Honneur nişanı, 1997’de de Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac tarafından Commandeur dans l’Ordre National du Merite, 2003 yılında İspanya Kralı I. Juan Carlos tarafından Commander of the Order of the Spanish Civil Merit nişanlarına layık görülen Profilo Şirketler Topluluğu Onursal Başkanı, Jak Kamhi hayatını kaybetti.

  1991 ve 2007 iki kez Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Hizmet Madalyası alan ve Türk sanayiinin kurucuları arasında yer alan Jak Kamhi, aynı zamanda İstanbul Sanayi Odası, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu ve Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın (MESS) kurucu üyeleri arasındaydı ve TÜSİAD’da da uzun yıllar yönetim kurulu üyeliği yaptı.

  JAK KAMHİ KİMDİR?

  1925 yılında doğan Jak Kamhi, Saint Michel Lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde okuduktan sonra Fransa’da ihtisasını yaptı. Fransızca, İngilizce ve İspanyolca bilen ve Türk sanayisinin önde gelen iş insanlarından olan Kamhi, yurt dışında yaptığı çalışmalar nedeniyle 1991 yılında Fransa hükümetinden Legion d’Honneur nişanı, 1997 yılında Cumhurbaşkanı Chirac’tan Commandeur dans l’Ordre National du Merite ve 2003 yılında da İspanya Kralı I. Juan Carlos tarafından “Commander of the Order of the Spanish Civil Merit” nişanlarına layık görüldü.

  Jak Kamhi’ye 28 Ocak 1993’te Beylerbeyi’nde suikast girişiminde bulunulmuştu.

  “Gördüklerim Yaşadıklarım” adlı kitabında yaşam öyküsünü de kaleme alan Kamhi, 3 çocuk ve 7 torun sahibiydi.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ