Polisim Dergisi

  İsrail ile BAE arasındaki vize sınırlaması kalkıyor

  İsrail, Bahreyn ve BAE, 15 Eylül’de Beyaz Saray’da “ilişkilerin normalleştirilmesine” yönelik anlaşmalar imzalanmıştı. VİZE KARŞILIKLI OLARAK …

  Reklam
  İsrail ile BAE arasındaki vize sınırlaması kalkıyor

  İsrail, Bahreyn ve BAE, 15 Eylül’de Beyaz Saray’da “ilişkilerin normalleştirilmesine” yönelik anlaşmalar imzalanmıştı.

  VİZE KARŞILIKLI OLARAK KALDIRILACAK

  İsrail Kamu Yayın Kuruluşu KAN’ın haberinde, İsrail ile BAE arasında karşılıklı olarak vizenin kaldırılmasına yönelik anlaşmanın bugün imzalanacağı bildirildi.

  Haberde, BAE’nin, İsrail için vizeyi kaldıran ilk Arap ülkesi olacağına işaret edildi.

  Anlaşmanın, Tel Aviv’deki Uluslararası Havalimanı Ben Gurion’da düzenlenecek törende, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Maliye Bakanı Steven Mnuchin ve BAE Maliye Bakanı Ubeyd bin Hamid et-Tayyar’ın katılımıyla imzalanacağı, ardından ortak açıklama yapılacağı ifade edildi.

  TİCARİ SEFERLERİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN DE ANLAŞMA İMZALANACAK

  Öte yandan, bugün İsrail’e gelecek olan BAE heyeti, Tel Aviv yönetimiyle iki taraf arasında ticari seferlerin kolaylaştırılması için de bir dizi anlaşma imzalayacak.

  Uzun süredir başta BAE olmak üzere Körfez ülkeleri ile İsrail arasında perde arkasında yürütülen ciddi temas süreci, ABD Başkanı Donald Trump’ın, 13 Ağustos’ta BAE’nin, 11 Eylül’de de Bahreyn’in İsrail ile normalleşme anlaşmasına vardığını açıklamasıyla aleni hale geldi.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ