Gram Altın ALTIN 510.72
Polisim Dergisi

  – İsrail parlamentosu BAE ile normalleşme anlaşmasını oy çokluğuyla onayladı

  – İsrail parlamentosu BAE ile normalleşme anlaşmasını oy çokluğuyla onayladı TEL AVİV – İsrail parlamentosunda bugün yapılan oylama ile …

  Reklam
  – İsrail parlamentosu BAE ile normalleşme anlaşmasını oy çokluğuyla onayladı

  İsrail parlamentosu BAE ile normalleşme anlaşmasını oy çokluğuyla onayladı

  TEL AVİV – İsrail parlamentosunda bugün yapılan oylama ile Birleşik Arap Emirlikleri ile varılan ilişkilerin normalleştirilmesi anlaşmasını oy çokluğu ile onaylandı.

  İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki ilişkilerin tamamen normalleştirilmesine yönelik “İbrahim Anlaşmaları” (Abraham Accords) 15 Eylül tarihinde ABD’nin başkenti Washington DC’de bulunan Beyaz Saray‘da imzalanmıştı. İsrail parlamentosunda yapılan oylama ile Birleşik Arap Emirlikleri ile varılan ilişkilerin normalleştirilmesi anlaşması oy çokluğuyla onaylandı. Parlamento’daki 120 milletvekilinden 80’ini “evet”, İsrail’deki Filistinlileri temsil eden ve 15 milletvekilinden oluşan Ortak Arap Blokundan 13’ü ise “hayır” oyu kullandı.

  Blok, anlaşmayı Filistin’e hakaret olarak nitelendirdi. Blokun Başkanı Eymen Avde Covid-19’a yakalanması nedeni ile, Cabir Asakile ise ameliyat olduğu için oylamaya katılamadı.

  Parlamento’da onaylanan anlaşma tekrardan oylama için Bakanlar Kuruluna gönderilecek. Kurulun onaylamasının ardından anlaşma resmi olarak İsrail’de yürürlüğe girecek. Fakat iki ülke arasındaki tam diplomatik ilişkiler BAE anlaşmayı onaylayana kadar kurulamayacak.

  Her iki tarafın da anlaşmayı onaylamasının ardından anlaşma BM Antlaşmalar Serisine kaydedilmek üzere BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’e iletilecek.

  Kaynak: İhlas Haber Ajansı / MUHAMMED RABAH

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ