Gram Altın ALTIN 456.035
Polisim Dergisi

  İsveç Hava Kuvvetleri ‘Noel Ağacı’ koreografisi yaptı

  İsveç’in Göteborg şehrinde dün İsveç Hava Kuvvetleri, yılbaşının yaklaşması ile her sene Aralık ayında gerçekleştirdiği “Noel Ağacı …

  Reklam
  İsveç Hava Kuvvetleri ‘Noel Ağacı’ koreografisi yaptı

  İsveç’in Göteborg şehrinde dün İsveç Hava Kuvvetleri, yılbaşının yaklaşması ile her sene Aralık ayında gerçekleştirdiği “Noel Ağacı” koreografisini yaparak uçtu.

  14 SAVAŞ UÇAĞI İLE “NOEL AĞACI” YAPTILAR

  Gösteriye, 14 adet Jas-39 Gripen tipi savaş uçağı katılırken, saatte yaklaşık 500 kilometre hızla uçtular. Hava Kuvvetleri, her yıl pratik yapmak ve varlığını göstermek için ülke genelinde Noel Ağacı düzeninde uçuşlar yapıyor.

  “POPÜLER NOEL AKTİVİTESİ TATBİKATI”

  Skaraborg Hava Filosu İletişim Müdürü John Lidman yaptığı açıklamada, savunma hareketinin yıllık uçuş gerçekleştirmesinin popüler olduğunu belirterek, “Noel yakında geliyor. Bu aktivite bir tatbikattır. 14 Jas-39 Gripen savaş uçağı ile gerçekleştiriliyor. Pilotlar havada 1 saat 20 dakika pozisyonlarını koruyacaklar. Havanın durumuna göre rota değişebilir” dedi.

  14 Aralık’ta ise Arlanda Havaalanı’nda kalkacak olan savaş uçakları başkent Stockholm’de aynı gösteri uçuşunu gerçekleştirmesi planlanıyor.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ