Polisim Dergisi

  K-pop Güney Kore piyasalarına hızlı bir giriş yaptı

  Güney Koreli BTS grubunun arkasında olan yönetim şirketinin hisseleri işlem gördüğü ilk günde değerini ikiye katlayarak iyi bir başlangıç yapmış …

  Reklam
  K-pop Güney Kore piyasalarına hızlı bir giriş yaptı

  Güney Koreli BTS grubunun arkasında olan yönetim şirketinin hisseleri işlem gördüğü ilk günde değerini ikiye katlayarak iyi bir başlangıç yapmış oldu.

  Güney Kore hükümetinin K-pop şarkıcılarını ve diğer ünlüleri, ülke ekonomisine olan katkılarından dolayı, askerlik hizmetinden muaf tutabileceği söylentileri devam ederken, yatırımcılar Big Hit Entertainment şirketinin başarı hikayesini satın alabilmek için uğraştılar.

  Big Hit Entertainment’ın hisseler Seoul piyasasında 270,000 won (253 dolar) ile başlangıç yaptı, bu da geçen ayki halka arz fiyatının iki katı. Hisseler, Kospi endeksindeki %0.3 düşüşe rağmen %30 artarak 351,000 won’a kadar yükseldi.

  Şirket 8.5 milyar dolarlık değere ulaşarak, Güney Kore’de en iyi başlangıç yapan 10 şirket arasına girme yolunda.

  Bu haftanın başlarında yayınlanan bir habere göreyse Güney Kore askerlik ajansı pop şarkıcılarını ve diğer ünlüleri askerlikten muaf tutmayı düşünüyor.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ