Gram Altın ALTIN 506.667
Polisim Dergisi

  Kanada’da Ermeniler, Azerbaycan’a destek için konvoy oluşturan Azerbaycanlılar ve Türklere saldırdı

  Kanada’da yaşayan Azerbaycanlılar ve Türkler, araçlarıyla Ermenistan tarafından işgal edilen topraklarını kurtarmak için karşı harekat başlatan …

  Reklam
  Kanada’da Ermeniler, Azerbaycan’a destek için konvoy oluşturan Azerbaycanlılar ve Türklere saldırdı

  Kanada’da yaşayan Azerbaycanlılar ve Türkler, araçlarıyla Ermenistan tarafından işgal edilen topraklarını kurtarmak için karşı harekat başlatan Azerbaycan’a destek vermek amacıyla hafta sonu Montreal kentinde konvoy oluşturdu. Konvoyu gören Ermeniler, Azerbaycan ve Türkiye bayraklarıyla donatılan araçlara taşlarla saldırdı. Saldırıda birçok araç hasar gördü, saldırganlar olay yerinden kaçtı.

  TÜRKLERİ DARBETTİLER

  “SALDIRGANLARIN YAKALANMASI İÇİN KANADA MAKAMLARINA BAŞVURDUK”

  Türkiye’nin Ottawa Büyükelçisi Kerim Uras, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk toplumuna karşı girişilen saldırıları yakından takip ettiklerini belirterek, saldırganların yakalanması için Kanada makamlarıyla temasta olduklarını söyledi. “Kanada’daki Ermeni grupların ülkemize ve Azerbaycan’a asılsız suçlamalar yönelten faaliyetlerine karşı Kanada’daki Türkler ve Azeriler da barışçıl gösteriler düzenlemektedir.” diyen Uras, şunları kaydetti:

  “Bu kapsamda son olarak Montreal ve Toronto’da yapılan gösterilerde Ermeni kökenli bazı şahısların Türkler ve Azerilere yönelik tacizlerde bulundukları, oluşturdukları araç konvoylarına yabancı maddelerle saldırdıkları görülmüştür. Saldırganlar hakkında yasal işlemlerin yapılması için Kanada makamlarına başvuruda bulunulmuştur. Kanada’daki temsilciliklerimiz tarafından da ifade özgürlüklerini ve barışçıl gösteri haklarını kullanan Türk ve Azerilerin can ve mal güvenliklerinin sağlanması için Kanada makamları nezdinde girişim yapılmıştır.”

  “NEFRETE VARILAN HİSLERE GÖZ YUMULMAMASI TEK BEKLENTİMİZ”

  Demokratik haklarını kullanan Türkler ve Azerilere tacizde bulunanların, Kanada’da ifade özgürlüğüne verilen önemi kötüye kullandıklarına işaret eden Kerim Uras, “Ülkemize, kardeş Azerbaycan’a, Kanadalı Türklere ve Azerilere yönelik nefrete varan hislerden beslenen ve esasen Kanada toplumunda da yeri olmayan bu zihniyete göz yumulmaması yönündeki beklentimiz, Kanada makamlarının dikkatine getirilmeye devam edilecektir.” dedi.

  Kaynak: Anadolu Ajansı / Seyit Aydoğan

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ