Gram Altın ALTIN 497.751
Polisim Dergisi

  Kardemir’de tercih yerli lokomotif

  Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi (TÜLOMSAŞ) tarafından yerli imkanlarla üretilen 7 lokomotif, KARDEMİR’de düzenlenen törenle hizmete alındı …

  Reklam
  Kardemir’de tercih yerli lokomotif

  Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi (TÜLOMSAŞ) tarafından yerli imkanlarla üretilen 7 lokomotif, KARDEMİR’de düzenlenen törenle hizmete alındı. 

  Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yolbulan, burada yaptığı konuşmada, yerli üretimi tercih ettiklerini söyledi.

  “Şirketimizin ve ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmak için gece gündüz çalışıyoruz.” diyen Yolbulan,”Ülkemizin üretim ve mühendislik kabiliyetlerine sonuna kadar güveniyoruz. Bu satın alımın tüm sektörlere örnek olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

  Fabrika olarak savunma sanayisi, otomotiv ve raylı sistemler alanında yerli üretime destek sağladıklarını belirten Yolbulan, “Nakliyat Müdürlüğümüze tahsis edilen ve dizel elektrikli özelliğe sahip lokomotiflerimiz hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

  Yolbulan, törende ayrıca yönetim kurulu üyeleri ve Genel Müdür Necdet Utkanlar ile şalt sahasıyla çelikhane arasında iletimi sağlayacak havai elektrik hattı yatırımının da açılışını gerçekleştirdi.

  Kaynak: AA

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ