Gram Altın ALTIN 482.6
Polisim Dergisi

  Kolombiya’da 104 yaşındaki kadın, koronavirüsü 2. kez yendi

  “Koronavirüsü 2. kez yenen en yaşlı Kolombiyalı” unvanına sahip olan Hernandez, 21 gün kaldığı hastaneden taburcu edildi. Tedavi süreci biten ve …

  Reklam
  Kolombiya’da 104 yaşındaki kadın, koronavirüsü 2. kez yendi

  “Koronavirüsü 2. kez yenen en yaşlı Kolombiyalı” unvanına sahip olan Hernandez, 21 gün kaldığı hastaneden taburcu edildi. Tedavi süreci biten ve korona virüse karşı ikinci kez galip gelen Hernandez, hastaneden doktor ve hemşirelerin alkışları eşliğinde uğurlandı. Hastaneden sıkı koruma tedbirleri altında ayrılan Hernandez ambulans ile San Jose Bakımevi’ne götürüldü.

  BU KEZ YÜKSEK AKIM OKSİJEN İLE TEDAVİ EDİLDİ

  Dahiliyeci Ricardo Morera yaptığı Hernandez’in tedavisiyle ilgili açıklamada, “Hernandez’in koronavirüs 2’nci yakalanışıydı. Bu nedenle komplikasyonları yönetmek çok daha zor oldu. Bir noktada, kadının mekanik ventilasyona ihtiyacı olmayıp, yüksek akım oksijen ile tedavi etmeye karar verdik. Başarılı olduk” ifadelerini kullandı.

  İLK 2020 HAZİRAN’INDA YAKALANMIŞTI

  İlk olarak 2020 Haziran ayında koronavirüsü yenmeyi başaran Hernandez, bu yıl Mart ayında 2. kez hastalığa yakalanmıştı. Kolombiya’nın Tunja kentindeki San Rafael Üniversite Hastanesi’nde tedavisine başlanmasının ardından 21 gün hastanede kalan Hernandez, 5 Nisan’da tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu edilmişti.

  KANSERİ DE YENMİŞTİ

  Hernandez’i, koronavirüse yakalanmadan önce 70 yaşındaki kızı ziyaret etmiş, sonrasında ise Hernandez virüse yakalanmıştı. Ziyaretin ardından kızına yapılan koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından doktorlar, Hernandez’in koronavirüsü kızından kaptığını tahmin etmişti. İlk kez yakalandığı koronavirüsü yenmesinin ardından 26 Şubat’ta Covid-19 karşı ilk aşı dozunu alan Hernandez, aşının 2. dozunu almadan önce tekrar koronavirüse yakalanmıştı. Şu anda tekerlekli sandalyede ve çoğunlukla sıvı tüketerek yaşamına devam eden Hernandez, 25 yıldan daha uzun bir süre önce kanser hastalığını da yenmişti.

  Kolombiya’da koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana toplam vaka sayısı 2 milyon 492 bin 81, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 65 bin 14 olduğu kaydedildi.

  Kolombiya Sağlık Bakanlığı, koronavirüse karşı 60 yaşın üzerindeki vatandaşların aşılandığı ülkede yaklaşık 2.6 milyon kişiye Pfizer, Sinovac ve AstraZeneca firmaları tarafından geliştirilen aşıların uygulandığını belirtti.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ