Gram Altın ALTIN 495.289
Polisim Dergisi

  Komşuna sahip çık, huzurlu yaşa

  Adana polisi, komşuluk ilişkilerini yeniden canlandırarak hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarının önüne geçmeyi hedefliyor. Bu kapsamda kapı kapı dolaşan polis, “Komşunuzu tanıyın, birbirinize sahip çıkın” diye uyarıyor.

  Reklam
  Komşuna sahip çık, huzurlu yaşa

  Adana İl Emniyet Müdürlüğü Toplum polisi, hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarının önüne geçilmesi için apartmanda yaşayan vatandaşları, komşuluk bağlarının geliştirilmesi yönünde bilgilendirdi. Seyhan’da ‘Komşunu Kolla’ projesi başlatan ve kapıları tek tek çalan polis, vatandaşlara ‘Komşunu ne kadar tanıyorsun?’ diye sordu. Verilen cevaplar karşısınd çoğu mahalle sakininin komşusunu tanımadığı ortaya çıktı.

  HABERİNİZ OLSUN

  Polisler, apartman sakinlerine bilgilendirici broşürler dağıtarak, hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı uyardı. Vatandaşlara tatile gittiklerinde komşularına haber vermelerini, komşuları evde olmadıklarında dairelerinden ses gelmesi ve tanımadıkları kişilerin içeri girdiğini görmeleri gibi durumlarda polise ihbarda bulunmaları gerektiği anlatıldı. “Siz komşunuza sahip çıkın ki komşunuz da size sahip çıksın” uyarısında bulunan polis, “Birbirinizden haberiniz olsun” dedi.

  HIRSIZLIK FIRSAT SUÇU

  Hırsızlığın bir ‘fırsat suçu’ olduğuna dikkat çeken ekipler, “Hırsızlara fırsat vermeyelim. Tehlikeyi önceden tahmin etmek ve gereken tedbirleri almak; riski azaltan en önemli etkenlerden biridur” uyarısında bulundu. 

  HANGİ ÖNLEMLER ALINMALI? 

  – Apartman giriş kapısından zile basıldığında; kişiyi tanımıyorsanız açmayın.

  – Evden ayrılırken kapıyı mutlaka kilitleyin. Kapı ve pencere kilitlerinizin sağlamlığına dikkat edin.

  – Evinizde kıymetli mücevherat ve yüklü miktarda para bulundurmayın.

  – Evinize kamera taktırın. Yeni taşındıysanız kapı kilidini değiştirin.

  – Kapı anahtarınızı paspas altı, ayakkabı içi, elektrik ve su saati yanına koymayın. 

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ