Gram Altın ALTIN 495.591
Polisim Dergisi

  Kurumlar vergisi küçük şirketler için indirilebilir

  İş dünyasından gelen kurumlar vergisinde indirim talebi üzerine hükümet çalışma başlattı. 10 milyon liranın altında ciro yapan işletmeler için …

  Reklam
  Kurumlar vergisi küçük şirketler için indirilebilir

  İş dünyasından gelen kurumlar vergisinde indirim talebi üzerine hükümet çalışma başlattı. 10 milyon liranın altında ciro yapan işletmeler için yüzde 15’lik bir oran gündemde.

  10 milyon lira üzeri cirosu olan şirketler için ise yüzde 20’lik oran uygulanması planlanıyor. Bununla birlikte büyük şirketler için bazı istisnalar da uygulanabilir.

  Konuya yakın kaynaklar, çalışmanın tamamlanmadığını, oranlarda değişiklik olabileceğini belirtti. Bu konuda çalışmaların sona ermesinin ardından önerinin en yakın zamanda Meclis Plan Bütçe Komisyonu’na sunulacağı öğrenildi.

  2017 yılında yapılan değişiklikle, kurumlar vergisi oranı 3 yıl için yüzde 20‘den yüzde 22’ye çıkarılmıştı.

  31 Aralık’a herhangi bir değişiklik olmadığı takdirde, 2021 ve sonraki yıllar kurum kazançlarına yeniden yüzde 20 kurumlar vergisi uygulanacaktı.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ