Polisim Dergisi

  Maske takmayanlara ‘orta parmak’ gösterilen afiş

  Berlin Senatosu’yla ortak çalışma yürüten turizm ofisi Visit Berlin, afişle yaşlıların sağlığını korumanın önemine vurgu yapmak istendiğini …

  Reklam
  Maske takmayanlara ‘orta parmak’ gösterilen afiş

  Berlin Senatosu’yla ortak çalışma yürüten turizm ofisi Visit Berlin, afişle yaşlıların sağlığını korumanın önemine vurgu yapmak istendiğini açıkladı.

  Visit Berlin’in sözcüsü Christian Tänzler dün, yerel bir gazetede yayımlanan kampanya afişiyle ilgili BBC’ye şunları söyledi:

  “Çoğu Berlinli ve misafirlerimiz corona kurallarına uyuyor. Ancak bazıları uymuyor. Bu insanlar yaşlılarımızı ve risk altındaki grubun hayatını tehlikeye atıyor. Bu soruna dikkat çekmek istedik ve bu nedenle böyle provokatif bir motifi seçtik.”

  AFİŞİ BEĞENEN DE OLDU TEPKİ GÖSTERENDE

  Berlin’in Tagesspiegel gazetesinin yayın yönetmeni Lorenz Maroldt, afişi beğenmediğini belirterek, “Bence afiş, senatonun işlemeyen korona politikaları olmasaydı işe yarardı. Senato, herhalde etkili, katı, net kurallar uygulamak yerine insanları incitmenin daha başarılı bir yöntem olduğunu düşünüyor.” dedi.

  Visit Berlin’in sözcüsü, bunun ‘kasıtlı olarak’ yapıldığını açıkladı.

  Tänzler, “Biz belirli kişileri hedef aldık. Maske takamayanlar arasında incittiklerimiz olduysa özür dileriz.” dedi.

  MASKE TAKMAK ZORUNLU

  Almanya’da, her eyalet kendi kurallarını belirliyor. Çoğu alışveriş merkezlerinde, mağazalarda toplu ulaşımda maske takmak zorunlu.

  Berlin’de de bunların dışında hastane, havalimanları gibi yerlerde birçok alanda maske takılması gerekiyor.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ