Gram Altın ALTIN 457.213
Polisim Dergisi

  Michael Flynn: Trump kritik eyaletlere asker yerleştirerek seçimleri tekrarlatabilir

  Rusya’nın 2016 ABD başkanlık seçimlerine müdahalesine yönelik iddialarla ilgili açılan soruşturmada gerçekleştirdiği bazı temaslar hakkında yalan …

  Reklam
  Michael Flynn: Trump kritik eyaletlere asker yerleştirerek seçimleri tekrarlatabilir

  Rusya’nın 2016 ABD başkanlık seçimlerine müdahalesine yönelik iddialarla ilgili açılan soruşturmada gerçekleştirdiği bazı temaslar hakkında yalan söylediğini itiraf eden eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn, Başkan Donald Trump tarafından geçen ay affedildi.

  Flynn, affedilmesinin ardından 3 Kasım seçimlerinin sonuçlarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarını sürdürüyor.

  ‘ASKERİ MÜDAHALE OLABİLİR’ AÇIKLAMASI

  Daha önce Trump’ın Beyaz Saray’da kalmaya devam ederek, ikinci dönemini gerçekleştireceğini öne süren Flynn, bu kez seçimlere askeri müdahale olabileceğini söyledi.

  “TRUMP, SALINCAK EYALETLERE ASKER YERLEŞTİREBİLİR”

  Newsmax’e konuk olan Flynn, Trump’ın çeşitli eyaletlerde seçimleri yeniden gerçekleştirmeye zorlayacak askeri imkanları olduğunu belirterek, şunları söyledi:

  “Salıncak eyaletlerde isterse asker yerleştirebilir ve bu eyaletlerin her birinde seçimi tekrarlatabilir. Bu, emsalsiz değil. Ancak bu seçenekleri değerlendirir mi bilmiyorum. Seçim sonuçlarının ve bütünlüğünün bu şekilde gitmesine izin veremeyiz.”

  FLYNN’DEN SIKIYÖNETİM SÖZLERİ

  Geçtiğimiz günlerde ABD Seçiciler Kurulu, Joe Biden’ı ABD’nin 46’ıncı başkanı olarak resmen onaylamıştı.

  Seçimleri ordu müdahalesiyle yenileme seçeneğine ilişkin ısrarını sürdüren Flynn, “Bu insanlar sanki hiç yapmadığımız bir şeymiş gibi sıkıyönetim hakkında konuşuyorlar. 64 kez sıkıyönetim tesis edildi.” ifadelerini kullandı.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ