Gram Altın ALTIN 453.216
Polisim Dergisi

  Microsoft: Siber saldırıyı engelledik

  Microsoft ve ABD devlet kurumlarını hedef alan siber saldırının SolarWinds adlı şirkete ait Orion yazılımı üzerinden yapıldığı iddia edildi …

  Reklam
  Microsoft: Siber saldırıyı engelledik

  Microsoft ve ABD devlet kurumlarını hedef alan siber saldırının SolarWinds adlı şirkete ait Orion yazılımı üzerinden yapıldığı iddia edildi.

  Reuters, Perşembe günü Microsoft’un saldırıya uğradığını bildirmiş ve konuya aşina olan kişilerden alıntı yapmıştı.

  Microsoft Sözcüsü Frank Shaw, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Microsoft’un siber saldırıda kullanılan kodu engellediğini ve saldırının üretim hizmetlerine veya müşteri verilerine eriştiğine dair bir kanıt bulunmadığını söyledi.

  Şirket yetkililerine ve siber güvenlik uzmanlarına göre, SolarWinds’in müşterileri arasında birçok Fortune 500 şirketleri yer alıyor.

  Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olan bir kişiye göre, saldırıya maruz kalan ABD’deki birimler arasında, Ulusal Güvenlik Departmanı, Hazine ve Ticaret Bakanlıklarına ait devlet daireleri, ABD nükleer silah ajansı ve en az üç eyalet yer alıyor.

  Dünyanın en büyük yazılım üreticisi ve ikinci en büyük bulut altyapısı sağlayıcısı olan Microsoft’a yönelik herhangi başarılı bir siber saldırının, şirketin itibarına zarar verebileceği düşünülüyor.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ