Gram Altın ALTIN 458.584
Polisim Dergisi

  Muğla’da çocuklar tarihi mezar buldu

  Muğla’nın Fethiye ilçesi Çiftlik Mahallesi Kaynak Sokak’taki toprak arazide kardeşiyle top oynayan Umut Dursun Kaynak’ın ayağı bir çukura …

  Reklam
  Muğla’da çocuklar tarihi mezar buldu

  Muğla’nın Fethiye ilçesi Çiftlik Mahallesi Kaynak Sokak’taki toprak arazide kardeşiyle top oynayan Umut Dursun Kaynak’ın ayağı bir çukura saplandı.

  Zeminde göçük oluştuğunu gören Umut Dursun, kardeşini de alıp eve gitti ve durumu annesine anlattı.

  Evlerinin hemen önündeki araziye gidip çukura bakan anne Tuğba Kaynak, kemik parçalarını görünce durumu jandarmaya bildirdi.

  KAZI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

  Bölgede yapılan inceleme sonucunda, çukurun oda mezar olma ihtimalinin yüksek olduğu saptandı.

  Müze Müdürlüğü yetkililerinin kontrolünde, Fethiye Belediyesi ekipleri kazı çalışmalarına başladı.

  “ÇOK KORKTUM”

  Çukuru fark eden çocuklardan Umut Dursun Kaynak, kardeşiyle futbol oynadığını belirterek, “Babam bize oraya kale yaptı. Ben topu almaya gidiyordum. Gelirken de ayağım çukura girdi ve göçük oluştu. Ben içini görmedim, zaten karanlıktı. Daha önce de top oynuyorduk ama böyle bir çukur yoktu” dedi.

  Kardeşi Mustafa Uğur Kaynak ise “Ben çukuru görünce direkt eve koştum. Annemin yanına gelip durumu anlattık. Sonra geri geldik, annem ışığı tutunca iskeleti gördük. Bu sırada komşularımız da gelmişti. Ben iskeleti görünce çok korktum.” dedi.

  “AĞIR KAMYONLAR GİRDİ, ÇÖKME OLMADI”

  Çocukların babası Tufan Kaynak ise eşinin kemiklerle beraber tarihi yapıları da gördüğünü belirterek, “Mahalledeki komşulara ve jandarmaya haber veriyor. Çocuklar daha önce de orada oynadı, ağır kamyonlar girdi, çıktı oraya ancak bugüne kadar herhangi bir çökme ve çukur oluşması gibi bir durum olmadı. Biz 1990 yılından beri buradayız herhangi bir sıkıntı olmadı.” dedi.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ