Gram Altın ALTIN 417.24
Polisim Dergisi

  Muğla’da tedavisi tamamlanan caretta caretta denize bırakıldı

  Muğla’nın Ortaca ilçesinde, Deniz Kaplumbağası Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezinde (DEKAMER) tedavi gören yaralı deniz …

  Reklam
  Muğla’da tedavisi tamamlanan caretta caretta denize bırakıldı

  Muğla’nın Ortaca ilçesinde, Deniz Kaplumbağası Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezinde (DEKAMER) tedavi gören yaralı deniz kaplumbağasının tedavi masraflarını Andaç Pamuk karşıladı.

  Misina dolanması ve olta iğnesi yutması sonucu yaralanan ve DEKAMER’de 2 aylık süren tedavinin ardından sağlığına kavuşan kaplumbağa, İztuzu plajında düzenlenen törenle denize bırakıldı.


  6 YAŞINDAKİ OĞLUNUN ADINI VERDİ

  Caretta caretta’ya Andaç Pamuk’un 6 yaşındaki oğlu “Batu”nun ismi verildi.

  Merkezde görevli personel tarafından markalama ve ölçüm işleri yapılan Batu’nun 25 yaşlarında genç erkek birey olduğu bildirildi.

  DEKAMER Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Yakup Kaska, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaralı bir kaplumbağanın bakımı, tedavisi, günlük besininin verilmesi, ilaç masrafları ile bunlarla ilgilenecek personel ve araçların masrafının çok önemli bir meblağ tuttuğunu söyledi.


  “BU YÖNÜYLE ÇOK ÖNEMLİ”

  Batu’nun tedavi masraflarının bir iş insanı tarafından üstlenilmesinin kendileri için önemli olduğunu belirten Kaska, “İlk defa bir hayvanın bakım ve tedavi masrafları bölgedeki bir iş adamı tarafından karşılanmış oldu. Bu yönüyle çok önemli.” dedi.

  İş adamı Andaç Pamuk ise uzun zamandır aklında olan bir etkinliği yapmanın keyfini yaşadığını söyledi.

  DEKAMER’in çok faydalı işler yaptığını ve uzun süredir takip ettiğini dile getiren Pamuk, “Ben de bir faydam ve desteğim olsun istedim. Yaralı ve yavru kaplumbağamızın tedavisini üstlenerek onu tekrar yaşama kazandırma noktasında birkaç faydalı işbirliğimiz oldu. Mutluyuz, iyileşme süreci sona erdi.” diye konuştu.


  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ