Polisim Dergisi

  NASA, Ay’a 4G teknolojisi kurmak istiyor

  ABD’nin Ay’da üs kurma projesi için bir adım daha atılıyor. Nokia’nın iş birliği ile 4G teknolojisi de Ay’a götürülecek. 2028’E KADAR AY’DA ÜS …

  Reklam
  NASA, Ay’a 4G teknolojisi kurmak istiyor

  ABD’nin Ay’da üs kurma projesi için bir adım daha atılıyor. Nokia’nın iş birliği ile 4G teknolojisi de Ay’a götürülecek.

  2028’E KADAR AY’DA ÜS KURULACAK

  Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) ve teknoloji firması Nokia tarafından gerçekleştirilecek proje kapsamında, Ay üzerinde insan varlığını sürdürme amacı ile 2028 yılına kadar bir ay üssü inşa edilmesi ve 4G teknolojisinin işlevsel hale getirilmesinin hedeflendiği açıklandı.

  İLETİŞİM İÇİN 4G TEKNOLOJİSİ KULLANILACAK

  CNN televizyonunun haberinde, NASA’nın, Ay yüzeyindeki araçların kontrolü, yol bulma ve görüntü akışı dahil olmak üzere, veri iletimi ve haberleşmenin sağlanması için ayırdığı 370 milyon dolarlık bütçenin 14 milyon dolarını Nokia’nın BellLabs isimli firmasına aktardığı belirtildi.

  AŞIRI SICAK VE RADYASYONA DAYANIKLI KABLO SİSTEMİ

  Ay’daki kablosuz iletişim ağı teknolojisi, aşırı sıcak ve radyasyonla kaplı yüzey özelliklerine dayanacak şekilde özel olarak tasarlanacak. Roket iniş ve kalkışlarında yüzeyde meydana gelecek titreşimlerden de etkilenmeyecek.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ