Gram Altın ALTIN 457.213
Polisim Dergisi

  NATO, yaptırım kararı sonrasında “çözüm” çağrısı yaptı

  NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye ve tüm NATO müttefiklerine ‘çözüm yollarını arama’ çağrısında bulundu. Stoltenberg, Karadağ …

  Reklam
  NATO, yaptırım kararı sonrasında “çözüm” çağrısı yaptı

  NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye ve tüm NATO müttefiklerine ‘çözüm yollarını arama’ çağrısında bulundu.

  Stoltenberg, Karadağ Başbakanı Zdravko Krivokapic ile görüşmesinden sonra düzenlenen ortak basın toplantısında, ABD’nin Türkiye’ye yönelik yaptırım kararı hakkındaki soruyu yanıtladı. “NATO müttefiklerinin birbirlerine yaptırım uyguladığı bir durumda olduğumuz için üzüntü duyuyorum” diyen Stoltenberg, Türkiye’nin S-400 sistemlerini satın almasıyla ilgili endişelerini daha önce dile getirdiğini söyledi.

  Stoltenberg, şöyle devam etti:

  “Bu milli bir karardır. Ancak S-400 sistemi, NATO sistemleriyle uyumlu değildir. Bunlar NATO’nun hava ve füze savunma sistemiyle entegre edilemez. Buna yönelik endişemi ifade etmiştim. Aynı zamanda Türkiye ve tüm NATO müttefiklerine çözüm yollarını arama çağrısında bulunuyorum.

  Daha önce Patriot ve SAMP-T gibi NATO sistemlerinin teslimatına yönelik görüşmeler olduğunu biliyoruz. Bu sistemler, hem Türkiye’nin hava savunmasını güçlendirebilir hem de NATO ile uyumludur. Şu anda önemli olan Türkiye ve ittifak için zor olan bu duruma nasıl bir olumlu çözüm bulabileceğimize bakmaktır.”

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ