Gram Altın ALTIN 451.025
Polisim Dergisi

  New York Fed imalat göstergesi 4 ayın düşüğüne geriledi

  İmalat göstergesinin gerilemesiyle birlikte gelecekteki koşullara ilişkin değerlendirmeler yükselerek aşıların görünür bir ufuk içerisinde …

  Reklam
  New York Fed imalat göstergesi 4 ayın düşüğüne geriledi

  İmalat göstergesinin gerilemesiyle birlikte gelecekteki koşullara ilişkin değerlendirmeler yükselerek aşıların görünür bir ufuk içerisinde pandemiye son vereceğine ilişkin iyimserliği arttığını işaret ediyor.

  New York Fed’in genel iş koşulları endeksi Salı günü yayınlanan raporda göre bir önceki ay kaydedilen 6.3 puandan 4.9 puana gerileyerek Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin tahmininin altında gerçekleşti.

  Ana endeks New York eyaletindeki üretici faaliyetlerinin fazla bir artış kaydetmediğini gösteriyor. Yine de büyüme ve daralma arasındaki çizgi olan sıfır seviyesinin arta arda altıncı kez üzerinde.

  Fed’in gelecek alta aya ilişkin ekonomik koşullar endeksi 33.9’dan 36.3 ile üç ayın en yüksek seviyesine geldi. Yeni siparişler göstergesi sınırlı bir düşüşle dört ayın en düşük seviyesine geriledi. Nakliye endeksi arttı.

  İş gücü piyasası göstergesi ise verilerde görece iyi gelen kısım oldu. Personel sayısı göstergesi işe alımların iki yılın en hızlı artışını gerçekleştiğini işaret ediyor.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ