Gram Altın ALTIN 457.213
Polisim Dergisi

  RTÜK’ten, televizyon kanallarına ‘konuk hassasiyeti’ uyarısı

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanlığı, televizyon programlarındaki konuk seçimi konusunda gelen şikayetler üzerine yayıncı kuruluşları …

  Reklam
  RTÜK’ten, televizyon kanallarına ‘konuk hassasiyeti’ uyarısı

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanlığı, televizyon programlarındaki konuk seçimi konusunda gelen şikayetler üzerine yayıncı kuruluşları uyardı.

  Twitter üzerinden açıklama yapan RTÜK, televizyonlarda birbirinden farklı birçok konuda programların yer aldığını belirtti.

  “TOPLUMU YANLIŞ YÖNLENDİRME”

  Bu programlara alanlarında uzman olduğu belirtilen kişilerin konuk olarak katıldığı bildirilerek denildi.

  “MAKSADINI AŞAN SÖYLEMLER…”

  Programlarda yaşanan bu tarz sorunlarla ilgili olarak çok sayıda şikayet başvurusu yapıldığı belirtilerek  ifadesine yer verildi.

  “YAPTIRIM UYGULANMASI SÖZ KONUSU”

  Bu durumun yanlış anlaşılmalara ve toplumda infial oluşmasına sebebiyet verdiği de belirtilerek “Yayınlar vasıtasıyla kamuoyunun yanlış yönlendirilmesi halinde, söz konusu yayınlar nedeniyle medya hizmet sağlayıcılara müeyyide uygulanması durumu da söz konusu olabilmektedir. Açıklanan sebeplerle yayıncı kuruluşların muhtemel mağduriyetlerinin önüne geçilebilmesi için konuk olarak görüşlerine başvurulacak uzmanların seçiminde azami hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir.” denildi.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ