Gram Altın ALTIN 457.213
Polisim Dergisi

  Sanayi üretimi yıllık yüzde 10,2 arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, 2020 yılı ekim ayında madencilik ve taşocakçılığı …

  Reklam
  Sanayi üretimi yıllık yüzde 10,2 arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, 2020 yılı ekim ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 0,4, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 11 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 5,5 artış gösterdi.

  SANAYİ ÜRETİMİ AYLIK YÜZDE 1,1 YÜKSELDİ

  Sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, 2020 yılı Ekim ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki aya göre yüzde 0,6 azaldı, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 1,4 arttı ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 2,5 azaldı.

  SANAYİ ÜRETİM ENDEKSİNİN EKİMDE YILLIK BAZDA YÜZDE 8 ARTMASI BEKLENİYORDU

  AA Finans’ın gerçekleştirdiği ankete katılan ekonomistler, arındırılmamış sanayi üretim endeksinin ekimde 2019’un aynı dönemine göre yüzde 9,6 artmasını bekliyor. Ekimde takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretim endeksinin de yıllık bazda yüzde 8 artacağı tahmin ediliyor.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ