Polisim Dergisi

  Sisi’den Mısır medyasına ‘Türkiye ve Erdoğan’a saldırmayın’ tavsiyesi

  Mısır’ın darbeci Cumhurbaşkanı Sisi, Türkiye’ye karşı tutumunda geri adım attı. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli New Khaleej haber …

  Reklam
  Sisi’den Mısır medyasına ‘Türkiye ve Erdoğan’a saldırmayın’ tavsiyesi

  Mısır’ın darbeci Cumhurbaşkanı Sisi, Türkiye’ye karşı tutumunda geri adım attı.

  Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli New Khaleej haber sitesine göre, Sisi yönetimi, ülke medyasına “Türkiye’ye yönelik eleştiriyi azaltma” talimatı verdi.

  Sisi yönetiminden bir kaynağa dayandırılan haberde, Türkiye’ye karşı tutumdaki değişikliğin nedeni “Kahire ve Ankara’nın Libya konusunda anlaşmaya yaklaşması” olarak ifade edildi.

  “ERDOĞAN’A SALDIRMAYIN” ÖNERİSİ

  Söz konusu kaynak, Mısır medyasına Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştiri ve saldırılarını azaltmasının tavsiye edildiğini aktardı.

  Sisi yönetiminin tavsiyesi, Türkiye ile Mısır istihbaratları arasında görüşmelerin yapıldığı belirtilen bir dönemde gerçekleşti.

  “YANLIŞ ANLAŞILMALAR VAR”

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır ile Yunanistan arasında yapılan Münhasır Ekonomik Bölge (MEB) anlaşmasından sonra yaptığı açıklamada, “Mısır bir taraftan istihbarat örgütü vasıtasıyla benim istihbarat örgütüme başka şeyler söylüyor. Yani ‘Burada yanlış anlaşılmalar var. Bu yanlış anlaşılmaları düzeltmemizde fayda var’ diyor.” ifadelerini kullanmıştı.

  “TÜRKİYE KARŞILIKSIZ BIRAKMAZ”

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Mısır, bölgesel konularda pozitif bir gündemle hareket etme iradesi ortaya koyarsa Türkiye bunu karşılıksız bırakmaz. Libya, Filistin, Doğu Akdeniz konusunda ve başka meselelerde birlikte hareket etme zemini oluşursa Türkiye buna ancak olumlu bakar.” demişti.

  “TÜRKİYE-MISIR ANLAŞMASI YUNAN TEZLERİNİ BİTİRİR”

  Mısır’ın Türkiye ile yapacağı MEB anlaşmasının Kahire’nin de lehine olacağını dile getiren uzmanlar, anlaşmanın ayrıca Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’deki bütün tezlerini bitireceğine dikkat çekiyor.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ