Gram Altın ALTIN 506.667
Polisim Dergisi

  Sivas’ta 6 kuşaktır muhtarlık yapan aile

  Sivas’ın Ulaş ilçesine 14 kilometre uzaklıktaki Hacımirza köyünde yaşayan Koçak ailesinin, 6 kuşaktır devam eden muhtarlık serüveni, 1945 yılında …

  Reklam
  Sivas’ta 6 kuşaktır muhtarlık yapan aile

  Sivas’ın Ulaş ilçesine 14 kilometre uzaklıktaki Hacımirza köyünde yaşayan Koçak ailesinin, 6 kuşaktır devam eden muhtarlık serüveni, 1945 yılında büyük dedeleri Abdullah Koçak’la başladı.

  75 YILDIR MUHTAR OLUYORLAR

  Bu tarihten itibaren köyün bütün sıkıntılarını el birliğiyle çözüme kavuşturan aile, köy sakinlerinin desteğiyle 75 yıldır muhtarlığı elinde tutuyor.

  20 YIL ÖNCE BABASINDAN DEVRALDI

  Ailenin son muhtarı 36 yaşındaki Ömer Koçak da köye 20 yıl hizmet eden babası Abdullah Koçak’tan devraldığı muhtarlığı devam ettiriyor.

  Ömer Koçak, “1945 yılında en büyük dedemizle başlayan muhtarlık, kuşaktan kuşağa devam ederek köylünün de desteğiyle bu zamana kadar geldi. Babam 1999 yılında muhtarlığı devraldıktan sonra 20 sene bu köye hizmet etti. Ondan da muhtarlık bana geçti.” diye konuştu.

  GÖREVİNİ OĞLUNA BIRAKMAK İSTİYOR

  Babasından devraldığı görevi, daha çok çalışarak oğlu Abdullah Koçak’a devretmek istediğini anlatan genç muhtar, köy sakinlerinin kendisine ve ailesine büyük destek verdiğini belirtti.

  Babasının gösterdiği yoldan ilerleyerek köylünün en küçük sorunuyla bile yakından ilgilendiğini dile getiren Koçak, şöyle konuştu:

  “Biz mesela bir sorunu masa başında, kağıtla mühürle değil de köylüyle sahada çözüyoruz. Yeri gelir traktörümü alır tarlalarında onlara yardım ederim. Bahçesi sürülecekse gençleri toplar gider süreriz. Yani bizim köyde sürekli yardımlaşma ve destek var. O yüzden bu 75 yılda hiçbir kopukluk olmamış. İnşallah böyle de devam edecek. Köylümüzden de Allah razı olsun, bize maddi, manevi her konuda yardımcı oluyorlar. Köyün çok şükür şu an hiç bir sorunu yok.”

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ