Gram Altın ALTIN 521.003
Polisim Dergisi

  Son Dakika! Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Tarihi Hudaferin Köprüsü’ne Azerbaycan bayrağı dikildi

  Ermenistan dün ikinci kez ateşkesi ihlal ederken, iki ülke arasındaki çatışmalar yeniden başladı. Ermeni ordusunun sivil yerleşim yerlerine …

  Reklam
  Son Dakika! Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Tarihi Hudaferin Köprüsü’ne Azerbaycan bayrağı dikildi

  Ermenistan dün ikinci kez ateşkesi ihlal ederken, iki ülke arasındaki çatışmalar yeniden başladı. Ermeni ordusunun sivil yerleşim yerlerine saldırısı dün geceden bu yana devam ediyor. Ermenistan tarafından Azerbaycan‘ın Hızı bölgesine atılan füze havadayken imha edilirken,olası bir sivil kaybın da önüne geçildi.

  Görüntülerde, ikiye ayrılan füzenin boş araziye düştüğü görüldü. Azerbaycan ordusu füzenin türünü belirlemek için inceleme başlattı.

  “KARABAĞ AZERBAYCANDIR”

  Bu gelişmelerin yaşandığı sırada Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev müjdeli bir haber verdi. Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Aliyev, “Azerbaycan silahlı kuvvetleri, Hudaferin Köprüsü üzerinde Azerbaycan bayrağını kaldırdı. Helal olsun Azerbaycan halkına. Karabağ Azerbaycandır” ifadelerini kullandı.

  KÖRPÜ, CEBRAİL BÖLGESİNDE BULUNUYOR

  Aras Nehri üzerinde bulunan Hudaferin Köprüsü, sürekli olarak Ermenistan’ın saldırılarına maruz kalan Cebrail bölgesine bağlı. Hudaferin Köprüsü’ne, Güneydeki ve kuzeydeki Azerbaycan Türklerini ayırdığı için Hasret Köprüsü de deniliyor.

  ERMENİSTAN İŞGALİ ALTINDAYDI

  Hudaferin Köprüsü uzun bir zamandır Ermenistan işgali altında bulunuyordu.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ