Gram Altın ALTIN 411.341
Polisim Dergisi

  Son Dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Yunanistan’ın 12 mil kararına sert tepki: Bu savaş nedenidir

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan’ın Ege Denizi’nde sınırlarını 12 mile çıkaracağı yönündeki açıklamasına ilişkin, “Bu bir savaş …

  Reklam
  Son Dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan Yunanistan’ın 12 mil kararına sert tepki: Bu savaş nedenidir

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan‘ın Ege Denizi‘nde sınırlarını 12 mile çıkaracağı yönündeki açıklamasına ilişkin, “Bu bir savaş nedenidir. Yunanistan’ın karasuları sınırını 6 Mil’den 12 Mil’e çıkartmasına müsaade etmeyiz” ifadelerini kullandı.

  “ORUÇ REİS BÖLGEDE 90 GÜN DAHA ÇALIŞACAK”

  A Haber canlı yayınına konuk olan Bakan Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz krizi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Navtex’lerin devam edeceği sinyalini veren Bakan Çavuşoğlu, “Açıktan karaya gelerek çalışmaları, araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Oruç Reis bölgede 90 gün daha çalışmaya devam edecek” dedi.

  YUNANİSTAN’A 12 MİL MESAJI: MÜSAADE ETMEYİZ

  Ege Denizi’nde sınırlarını 12 mile çıkaracağını açıklayan Yunanistan’a tepki gösteren Çavuşoğlu, “Yunanistan kendi hakları olan yerde istediği gibi çalışır. Bizim bir alakamız yok. Ancak Ege’de sınırlarını 12 mile çıkartamazlar. Bu bir savaş nedenidir. Yunanistan’ın karasuları sınırını 6 milden 12 mile çıkartmasına müsaade etmeyiz. Bunu da çok açık bir şekilde söylüyorum” ifadelerini kullandı.

  “DOĞU AKDENİZ KONUSUNDA BİZİ HAKLI BULAN AVRUPA ÜLKELERİ VAR”

  Çavuşoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

  “Doğu Akdeniz’deki gerilimi Türkiye’nin üstüne yıkmak isteyenler var. Avrupa Birliği’nin yaptırım tehditleri karşısında birçok Avrupa ülkesi ile görüştük. Bizim haklılığımızı kabul ediyorlar.

  ADALARIN SİLAHLANDIRILMASI

  BATI TRAKYA’DA NELER OLUYOR?

  “ERDOĞAN-TRUMP GÖRÜŞMESİ OLUMLU GEÇTİ”

  Sayın Cumhurbaşkanımız Trump ile yaptığı görüşmede attığımız tüm adımları anlattı. Trump ile olumlu atmosferde bir görüşme oldu. Sorunların çözülmesi için bir görüşme yapıldı.”

  Son Dakika Haberleri – Son Dakika Haber – Güncel Haberler

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ