Gram Altın ALTIN 453.507
Polisim Dergisi

  Son dakika haberi | – Ticaret Bakanı Pekcan, KKTC Başbakanı Saner tarafından kabul edildi

  – Ticaret Bakanı Pekcan, KKTC Başbakanı Saner tarafından kabul edildi LEFKOŞA – Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve beraberindeki heyet, Kuzey …

  Reklam
  Son dakika haberi | – Ticaret Bakanı Pekcan, KKTC Başbakanı Saner tarafından kabul edildi

  – Ticaret Bakanı Pekcan, KKTC Başbakanı Saner tarafından kabul edildi

  LEFKOŞA – Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve beraberindeki heyet, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersan Saner tarafından kabul edildi.

  Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, çalışma ziyareti kapsamında geldiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki temaslarını sürdürüyor. Bakan Pekcan ve beraberindeki heyet, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersan Saner tarafından kabul edildi. Kabulde, Türkiye‘nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri ve KKTC Başbakan Yardımcısı Ekonomi

  KKTC ile Türkiye arasındaki ticarete yönelik olmazsa olmazlarının ticaretin Türk lirası üzerinden yapılması olduğunu söyleyen Pekcan, TL kullanılmasının ihracatı artıracağını kaydetti.

  KKTC Başbakan Ersan Saner ise Pekcan’ı ülkede görmekten mutluluk duyduklarını belirterek, Bakan Pekcan’a ve tüm heyete teşekkür etti. KKTC’yi ekonomik olarak ileriye taşımak hedefinde olduklarını söyleyen Saner, dünya ile rekabet edebilir bir noktaya ulaşmak istediklerini dile getirdi. Türkiye’nin başarılarının ortada olduğunu dile getiren Saner, tarımsal alanda gelir elde edilmesi ve ürünlerin Anavatan Türkiye’de de pazarlanması amacıyla ortak çalışma yapılması gerektiğini söyledi.

  Saner, bilişim alanında izolasyon uygulanamayacağını ve bu alandaki projelerin önem taşıdığını söyleyerek, Türkiye ile bu alanda işbirliğinin önemine vurgu yaptı. Sanayi bölgeleri konusunda Türkiye’nin bir marka olduğunun altını çizen Saner, işbirliği ve deneyimlerin paylaşılmasının KKTC’yi bu yönde cesaretlendireceğini belirtti.

  Kaynak: İhlas Haber Ajansı / EMİR ABDURRAHMAN BULUT

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ