Gram Altın ALTIN 442.263
Polisim Dergisi

  Tarihi seçim ABD halkını ikiye böldü! Trump ve Biden destekçileri karşıt protestolar düzenledi

  ABD, sonuçları henüz kesinleşmeyen başkanlık seçimlerine kilitlenirken, oy sayımının bitmediği Philadelphia’da ulusal muhafızlar sokaklara indi …

  Reklam
  Tarihi seçim ABD halkını ikiye böldü! Trump ve Biden destekçileri karşıt protestolar düzenledi

  ABD, sonuçları henüz kesinleşmeyen başkanlık seçimlerine kilitlenirken, oy sayımının bitmediği Philadelphia‘da ulusal muhafızlar sokaklara indi. Trump ve Biden destekçilerinin karşıt gösteriler düzenlediği kentte, polis her iki taraf arasında herhangi bir taşkınlık yaşanmaması için bariyer oluşturdu.

  Trump destekçileri daha çok “Trump-Pence” ve “Oyları çalmaya son verin” yazılı pankartlar taşırken, Biden destekçileri ise “Tüm oylar sayılmalı” ve “Trump-Pence defol” yazılı dövizler taşıdı.

  BİDEN İPİ GÖĞÜSLEMEYE DAHA YAKIN

  Trump’ın başta önde götürdüğü Pennsylvania eyaletinde posta yoluyla gönderilen oylar sayılmaya başlayınca yarış, Biden lehine döndü.

  Toplam 71 seçici delegeyi temsil eden Pensilvanya, Kuzey Carolina, Georgia, Arizona, Nevada ve Alaska eyaletlerinde seçim sonuçları halen netleşmiş değil. Kuzey Carolina ve Alaska eyaletlerindeki yarışı Trump önde götürürken, Pensilvanya, Nevada, Arizona ve Georgia’da Biden ipi göğüslemeye daha yakın.

  Oy sayımının tamamlandığı eyaletlerdeki geçici sonuçlara göre, Demokrat Parti adayı olan eski Başkan Yardımcısı Joe Biden 264, Cumhuriyetçi Parti adayı olan Başkan Donald Trump ise 214 seçici delege kazanmış durumda.

  Bir eyalette oyların çoğunu kazanan aday, o eyaletin nüfus büyüklüğüne bağlı olarak sahip olduğu seçici delegelerin tümünü kazanırken; bir adayın başkanlık yarışını kazanabilmesi için 270 seçici delegeye ulaşması gerekiyor.

  Kaynak: Anadolu Ajansı / Lokman Vural Elibol

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ