Gram Altın ALTIN 459.35
Polisim Dergisi

  TBMM’de 4 partiden ABD yaptırımına karşı ortak bildiri

  AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti’nin Meclis grupları ABD’nin yaptırım kararına ilişkin ortak bir bildiri yayınladılar. Bildiride, ABD’ye bu …

  Reklam
  TBMM’de 4 partiden ABD yaptırımına karşı ortak bildiri

  AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti’nin Meclis grupları ABD’nin yaptırım kararına ilişkin ortak bir bildiri yayınladılar. Bildiride, ABD’ye bu yanlıştan bir ön önce geri dönülmeye davet edildi.

  Partilerin ortak açıklaması şöyle:

  “ABD Yönetimi’nin 14 Aralık 2020 tarihinde Türkiye’ye karşı açıkladığı yaptırım kararını reddediyoruz. Türkiye milli güvenliğinin gerektirdiği hiçbir adımı atmaktan çekinmez. Bu konuda tehdit ve yaptırımlar karşısında geri adım atacak bir ülke değildir. Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu anlayışıyla milli menfaatlerimiz doğrultusunda adım atarken sadece aziz milletimize hesap veririz. ABD’nin attığı bu yanlış adım müttefiklik ruhuyla bağdaşmaz. Karşılıklı saygı temelinde ileri götürülmesi gereken ilişkilerimize de bir fayda sağlamayacağı açıktır. Türkiye, dış politikasında barış ve istikrara katkıda bulunmak için üzerine düşeni yapan bir ülkedir. NATO’nun saygın ve vazgeçilmez müttefikleri arasında yer almaktadır. Çıkar gruplarının dar görüşlü ve hasmane ajandalarının Türkiye – ABD ilişkilerini rehin almasına müsaade edilmemelidir. Türkiye’yi dışlayan bir bakış açısının dünya barışına katkı sunması mümkün değildir. Bu tavır, NATO’nun müttefiklik ruhuna aykırıdır. Bu nedenlerle, ABD’yi bu vahim yanlıştan bir an evvel geri dönmeye davet ediyoruz.”

  MSB’den F-35 ve S-400 açıklamasıGündem
  Bakan Akar’dan yaptırım tepkisi: Kararı kınıyoruzGündem
  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ