Gram Altın ALTIN 495.289
Polisim Dergisi

  Tesla, araç içinde unutulan çocukları tespit edebilecek

  Son yıllarda ürettiği elektrikli otomobillerle oldukça popüler hale gelen Tesla, geliştirdiği yeni teknolojilerle pazarda oldukça önemli bir …

  Reklam
  Tesla, araç içinde unutulan çocukları tespit edebilecek

  Son yıllarda ürettiği elektrikli otomobillerle oldukça popüler hale gelen Tesla, geliştirdiği yeni teknolojilerle pazarda oldukça önemli bir konuma sahip.

  Elon Musk’ın CEO’su olduğu şirket, günümüzün çok önemli bir sorununu çözüme kavuşturmak için yeni bir teknoloji geliştirdi.

  Yeni özellikle birlikte araçiçerisindeunutulançocuklar, sensörler aracılığıyla tespit edilebilecek.

  2018 ve 2019 yıllarında sıcak araçların içerisinde bırakılan 50’den fazla çocuğun yaşamını yitirdiğini düşünürsek, Tesla’nın yeni özelliği oldukça faydalı olabilir.

  FCC ONAY VERİRSE HAYATA GEÇECEK

  Tesla’nın yeni teknolojisi sayesinde milimetrik radar sensörleri kullanılarak arabanın içerisindeki çocuk tespit edilebilecek. Ancak bu özellik, mevcut yasalarınizinverdiğinden biraz daha güçlümilimetrik radar sensörleri kullanacağından, onay alması gerekiyor.

  Yeni teknolojiyi Federal İletişim Kurulu’nun (FCC) onayına sunan Tesla, gerekli onayın verilmesi durumunda otomobillerine söz konusu özelliğini ekleyecek.

  Instagram:

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ