Gram Altın ALTIN 442.462
Polisim Dergisi

  Toyota üretiyor, Tesla değerleniyor

  Toyota Başkanı Akio Toyoda’ya göre, Tesla piyasa değeri olarak Toyota’yı geride bıraksa da Japon araba üreticisinin şimdiye kadar 100 milyon adet …

  Reklam
  Toyota üretiyor, Tesla değerleniyor

  Toyota Başkanı Akio Toyoda’ya göre, Tesla piyasa değeri olarak Toyota’yı geride bıraksa da Japon araba üreticisinin şimdiye kadar 100 milyon adet otomobil ürettiğini unutmamak gerek.

  “Tesla kendi tariflerinin gelecek bir standart haline geleceğini söylüyor fakat Toyota şu an gerçek bir mutfağa ve gerçek bir şefe sahip.” diyen Toyoda, yine de rakiplerinden çok şey öğrenebileceklerinin de altını çizdi.

  Toyoda hisse fiyatlarında kaybettiklerini fakat üretimde kazandıklarını vurgulayarak, “Konu hisse fiyatları olduğunda kaybedebiliriz fakat konu üretilen ürünlere geldiğinde müşterilerimizin serbestçe seçebileceği tam dolu bir menümüz var.” dedi.

  Tesla temmuz ayında Toyota’nın piyasa değerini geçerek dünyadaki en değerli otomobil üreticisi olmuştu. Bunda yeni nesil elektrikli arabalara ilgi gösteren yatırımcılar büyük rol oynarken Tesla şu an itibariyle Toyota ve diğer altı Japon otomobil üreticisinin toplamından daha fazla değere sahip.

  Üretim tarafındaysa işler tamamen tersine dönüyor. Tesla geçen yıl 367,500 araba satarken Toyota’ın yıllık üretim kapasitesiyse 10.74 milyon otomobil, yani Tesla’nın sattığı otomobiller Toyota’nın üretiminin sadece yüzde 3.4’üne tekabül ediyor.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ