Gram Altın ALTIN 437.71
Polisim Dergisi

  TRT, “Azerbaycan sivillere saldırıyor” KJ’sini yazan personelin işine son verdi

  Dağlık Karabağ’da Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmalar devam ediyor. Dün TRT Haber’de yayınlanan programda, Dağlık Karabağ’da yaşanan …

  Reklam

  Dağlık Karabağ’da Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmalar devam ediyor. Dün TRT Haber‘de yayınlanan programda, Dağlık Karabağ’da yaşanan son gelişmeler aktarıldı. Ancak, izleyicileri şaşırtan bir yazı ekranlara geldi. TRT muhabiri Dağlık Karabağ’da yaşananları aktarırken KJ’de “Azerbaycan sivillere saldırıyor” yazısı yer aldı. KJ haber devam ederken de ekranda kalmaya devam etti.

  PERSONELİN İŞİNE SON VERİLDİ

  Sosyal medyada büyük yankı uyandıran konuyla ilgili TRT’den açıklama geldi. Ekrandaki yazıdan dolayı özür dileyen TRT, ilgili personelin kovulduğunu duyurdu.

  İşte TRT’den yapılan o açıklama;

  “Ermenistan’ın 27 Eylül 2020 tarihinde Azerbaycan’daki sivillere saldırısı ile başlayan sürecin ilk gününden bugüne TRT bölgeden etkin bir yayıncılık gerçekleştirmiştir.

  Azerbaycan devlet yetkilileri, TRT’nin gerçekleştirdiği bu başarılı yayıncılık ve Azerbaycan’a olan desteğine gerek sözlü gerekse sosyal medya üzerinden teşekkür mesajlarıyla cevap vermişlerdir.

  TRT Haber Kanalımızda, savaş suçu işleyen işgalci Ermenistan’ın sivillere yönelik saldırılarının bölgeden canlı muhabir bağlantısıyla anlatıldığı esnada yanlış bir alt yazı kısa süre ile ekrana gelmiştir.

  Yanlış alt yazı ivedilikle düzeltilmiştir. Ekrana gelen bu alt yazıda sorumluluğu tespit edilen personelin kurumla ilişiği kesilmiştir. Yayın politikamız ve vermek istediğimiz mesajlara tamamen ters bu hatadan ötürü özür dileriz.

  Kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ