Gram Altın ALTIN 495.168
Polisim Dergisi

  Trump, koronavirüste ölüm oranını yüzde 35 azaltan plazma tedavisini duyurdu

  ABD Başkanı Trump, koronavirüs tedavisiyle ilgili “çığır açan” bir gelişme olarak duyurduğu “plazma tedavisini” bir basın toplantısı ile komuoyu …

  Reklam
  Trump, koronavirüste ölüm oranını yüzde 35 azaltan plazma tedavisini duyurdu

  ABD Başkanı Trump, koronavirüs tedavisiyle ilgili “çığır açan” bir gelişme olarak duyurduğu “plazma tedavisini” bir basın toplantısı ile komuoyu ile paylaştı. Plazma tedavisi protokolü, hastaya tanı konulduktan sonra 3 gün içinde başlamasını içeriyor. Bu tedavi ile ölüm oranının yüzde 35 oranında düştüğü de belirtiliyor.

  FDA, ACİL DURUM KULLANIM YETKİSİ VERDİ

  Tedavide kullanılacak iyileşmiş hasta plazmasının sağlanabilmesi için, hastalığı geçiren kişilerin oluşturulan bir internet sitesi üzerinden başvuru yapmaları da isteniyor. ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin (FDA), tedaviye onay değil, acil durum gereği kullanım yetkisi verdiği de belirtildi.

  BENZER TEDAVİ YÖNTEMLERİ DİĞER SALGINLARDA DA KULLANILMIŞTI

  Plazma tedavisi, daha önce Kovid-19 hastalığı geçirmiş ve iyileşmiş kişilerden alınan kanın kullanılması ile gerçekleştiriliyor. Benzer tedavi yöntemleri diğer ölümcül hastalıklar olan MERS ve SARS’ta başarıyla kullanılmıştı. ABD’de doktorlar hali hazırda 60 bin korona virüs hastası üzerinde bu tedaviyi uygulamış bulunuyor.

  Öte yandan ABD’de toplam koronavirüs vaka sayısı 5 milyon 856 bin 961’e, toplam can kaybı ise 180 bin 390’a ulaştı.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ