Gram Altın ALTIN 457.213
Polisim Dergisi

  Trump’ın eşcinsel rakibi, Ulaştırma Bakanı olacak

  ABD’de 3 Kasım’da gerçekleşen başkanlık seçimlerinin ardından seçimi kazanan Demokrat aday Joe Biden, kabinesindeki isimleri belirliyor. ABD …

  Reklam
  Trump’ın eşcinsel rakibi, Ulaştırma Bakanı olacak

  ABD’de 3 Kasım’da gerçekleşen başkanlık seçimlerinin ardından seçimi kazanan Demokrat aday Joe Biden, kabinesindeki isimleri belirliyor.

  ABD basını, Biden’a karşı başkanlık yarışından çekilen ve kendisine destek veren eski South Bend Belediye Başkanı Pete Buttigieg’in kabinede yer alacağını yazdı.

  Biden’ın, Buttigieg’i Ulaştırma Bakanlığı görevi için seçtiği belirtildi.

  İLK LGBT BAKAN

  Buttigieg’in, Senato’da onaylanması durumunda ilk LGBT bakan olacak.

  Kabine de yer alma isteğiyle bilinen Buttigieg, ABD’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği görevine gelmeyi planlıyordu.

  İSTEDİĞİ BAKANLIĞA, SİYAHİ GETİRİLDİ

  Ancak Biden, bu göreve 35 yıl boyunca ABD Dışişleri Bakanlığı’nda kariyer diplomatı olarak görev yapan siyah Amerikalı Linda Thomas Greenfield’i getireceğini açıklamıştı.

  BUTTIGIEG’İN BAŞKAN ADAYLIĞI

  37 yaşındaki Buttigieg, ABD Başkanlık seçiminin önemli etaplarından olan Iowa’daki parti ön seçiminde güçlü bir aday olarak öne çıkmıştı.

  Iowa’daki ilk sonuçlara göre Buttigieg, Sanders’ı çok az farkla geride bırakarak, diğer bir önemli aday olan Joe Biden’ı da üçüncü sıraya atmıştı.

  BIDEN İLE ANLAŞTI

  Trump için güçlü bir rakip olan Buttigieg, Biden ile anlaşmasının ardından geri çekilmişti.

  AFGANİSTAN’DA GÖREV YAPTI

  Daha önce ABD Donanması’nda istihbarat görevlisi olarak Afganistan’a giden ve 29 yaşındayken belediye başkanlığı yapan Buttigieg, bunların yanı sıra açıkça eşcinsel olduğunu söyleyen ilk başkan aday adayı.

  İYİ DERECEDE ARAPÇA KONUŞUYOR

  Oxford Üniversitesi ve Harvard mezunu olan Buttigieg aralarında Fransızca, İspanyolca, İtalyanca ve Arapçanın da olduğu birçok dil biliyor.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ