Gram Altın ALTIN 407.409
Polisim Dergisi

  Trump’tan İran’a yeni yaptırım bildirisi

  Hafta sonu tatili için gittiği New Jersey’de basın toplantısı düzenleyen ABD Lideri Donald Trump, gündeme ait değerlendirmelerde bulundu …

  Reklam
  Trump’tan İran’a yeni yaptırım bildirisi

  Hafta sonu tatili için gittiği New Jersey’de basın toplantısı düzenleyen ABD Lideri Donald Trump, gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

  Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulunda (BMGK) cuma günkü “İran’a silah ambargosunun uzatılmaması” kararı için “bunu bekliyorduk” yorumunu yapan Trump, “Buna karşı reaksiyon olarak yaptırımlar getireceğiz. Bunları önümüzdeki hafta göreceksiniz.” sözünü kullandı.

  Trump ayrıyeten, hususla ilgili olarak Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in videokonferans toplantısı teklifine katılmayı da şimdilik düşünmediğini kelamlarına ekledi.

  Cuma günü yapılan oylamada BMGK, İran’a yönelik silah ambargosunun uzatılmasını talep eden ABD’nin teklifini kabul etmemişti.

  Edward Snowden’a affa yeşil ışık

  Öte yandan, bir soru üzerine Trump, Amerikan devletine ilişkin saklı bilgileri sızdırdığı teziyle aranan Edward Snowden’ı affedebileceği konusunda kapıyı açık bıraktı.

  Trump, “Snowden’a af çıkaracak mısınız?” biçimindeki soruya, “Bu mevzuyla ilgilenmeye başlayacağım. Hem sağ hem de soldan her kesimde Snowdan konusunda bir bölünme var.” diye cevap verdi.

  Devlete ilişkin bâtın bilgileri sızdırdığı teziyle aranan Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ve ABD Ulusal Güvenlik Ajansının (NSA) eski çalışanı Edward Snowden, 2013’ten beri süreksiz oturma müsaadesiyle Rusya’da yaşıyor ve Fransa’nın kendisine sığınma hakkı vermesini istiyor.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ