Gram Altın ALTIN 445.066
Polisim Dergisi

  Twitter, çok sayıda Filistinli hesabı kapattı

  Filistinli gençler tarafından, İsrail’in ihlallerine maruz kalan sosyal medya kullanıcılarının haklarını savunmak için kurulan “Sada Social …

  Reklam
  Twitter, çok sayıda Filistinli hesabı kapattı

  Filistinli gençler tarafından, İsrail’in ihlallerine maruz kalan sosyal medya kullanıcılarının haklarını savunmak için kurulan “Sada Social” isimli merkezin müdürü İyad er-Rifai, son dönemde Twitter’ın çok sayısa Filistinli hesabı kapattığını duyurdu.

  Mısır (1979) ve Ürdün’ün (1994) ardından, geçen ay Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn ile birlikte Sudan da İsrail ile ilişkilerini normalleştirmişti. Ancak Twitter, bu duruma tepki gösteren Filistinli hesaplara engel koyuyor.

  Rifai, kapatılan hesapların normalleşme ve İsrail’in ilhak planına tepki içerikli paylaşımlarda bulunan kişilerin sayfaları olduğunu vurguladı.

  TWITTER’A MEKTUP GÖNDERİLDİ

  Sada Social, söz konusu hesapların kapanmasıyla ilgili tepkilerin yer aldığı ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun imzasını taşıyan bir mektup kaleme alarak Twitter yönetimine gönderdi.

  Filistinli Gazeteciler Forumu ise yaptığı açıklamada, Filistinli aktivistlerin hesaplarının İsrail’in uyguladığı baskı sonucu kapatıldığını belirtti.

  Forum, Twitter yönetiminden, söz konusu karardan vazgeçmesini, düşünce ve ifade özgürlüğüne bağlılık göstermesini istedi. Twitter’dan konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmış değil.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ