Gram Altın ALTIN 451.58
Polisim Dergisi

  Uçaklarda kabin bagajı yasağı kalktı mı? Uçaklara el bagajı alınıyor mu?

  Koronavirüs önlemleri kapsamına uçaklara kabin bagajı alımı yasaklanmasının ardından Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden yeni bir açıklama geldi …

  Reklam
  Uçaklarda kabin bagajı yasağı kalktı mı? Uçaklara el bagajı alınıyor mu?

  Koronavirüs önlemleri kapsamına uçaklara kabin bagajı alımı yasaklanmasının ardından Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden yeni bir açıklama geldi. Uçaklarda kabin ve el bagajı hakkında yeni bir karar alındığı bildirildi.

  Seyahat edecek olan vatandaşlar, kabin bagaj yasağı kaldırıldı mı, el bagajı kabul ediliyor mu sorularını araştırıyor. İşte uçaklarda kabin bagajı hakkında detaylar..

  UÇAKLARDA KABİN BAGAJI YASAĞI KALKTI MI?

  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) yetkililerinin değerlendirmeleri sonucunda alınan karar kapsamında, 17 Aralık Perşembe gününden itibaren uçaklarda daha öncesinde konulmuş olan kabin bagajı yasağı kalkarken uygulamanın eskisi gibi devam edeceği ifade edildi.

  Duyuru Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından alınan kararda kabin bagaj uygulamasının normale döndüğü ve yolcuların 17 Aralık tarihinden itibaren kabin bagajlarıyla seyahat edebilecekleri belirtildi.

  Karara ilişkin açıklama yapan resmi Twitter adresinden bir açıklama yapan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Kabin bagaj uygulamamız normale dönüyor! Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün (SHGM) yeni düzenlemesinin izin vermesi ile UÇAK İÇİ KABIN EL BAGAJ kurallarımızı 17 Aralık Perşembe günü itibariyle normal uygulamaya döndürüyoruz. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

  KABİN/EL BAGAJI NEDİR

  El bagajı ya da kabin bagajı, belirli kurallar çerçevesinde olmak üzere yolcuların uçakta yanına alabildiği eşyaların bütününü kapsar. El çantası, dizüstü bilgisayar çantası vb. eşyalarınızı, kontrol noktalarından geçirmek kaydı ile uçağın içine alabilir, dilerseniz kabin içerisinde bulunan dolaplara yerleştirebilirsiniz.

  Kabin bagajı, sıvı içerikli eşyalar için sınırlı kullanım izni verir. Çok sayıda kozmetik ürünü ya da sıvı haldeki gıda ürünleri, kabin bagajına alınmayabilir.

  Kabin bagajı içine alabileceğiniz kozmetik ürünleri, 100 ml’yi geçemez. Sıvı haldeki bebek maması gibi temel ihtiyaç ürünleri, kilitli poşetle kabin bagajı olarak taşınabilir.

  Uçak içine hiçbir şekilde yanıcı, kesici, delici, ezici eşyalar ve zarar verici olarak tanımlanabilecek eşyalar sokulmaz. Matkap vb. eşyalarınızı, kayıtlı bagaj yöntemi ile taşımanız gerekmektedir.

  Kabin bagajında orijinal ambalajsız, reçetesiz ya da doktor raporsuz ilaçlar taşınmaz.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ