Polisim Dergisi

  UNICEF, 520 milyon şırınga stoklayacak

  Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), koronavirüs (COVID-19) aşısı için 520 milyon şırınga stoklayacağını bildirdi. UNICEF’ten …

  Reklam
  UNICEF, 520 milyon şırınga stoklayacak

  Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), koronavirüs (COVID-19) aşısı için 520 milyon şırınga stoklayacağını bildirdi.

  UNICEF’ten yapılan açıklamada, örgütün koronavirüs aşısının hızlı, güvenli ve verimli bir şekilde dağıtılabilmesi için gerekli hazırlıkları yapmaya başladığı belirtildi.

  COVID-19 aşısının kullanıma hazır olmasının ardından dünyanın milyonlarca doz aşı için şırıngaya ihtiyaç duyacağı ifade edilen açıklamada, UNICEF’in 2021 yılına kadar 520 milyon şırınga stoğu ve kullanılmış enjektörlerin güvenli bir şekilde ortadan kaldırılması için 5 milyon atık kutusu stoğu yapacağı kaydedildi.

  UNICEF İcra Direktörü Henrietta Fore ise, COVID-19 karşı aşı yapmanın dünya tarihindeki en büyük kitlesel aşılamalardan biri olacacağını dikkati çekerek, hazırlıkların hızlı bir şekilde tamamlanması gerektiğini kaydetti.

  Kaynak: AA

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ