Gram Altın ALTIN 458.229
Polisim Dergisi

  Uygur Türkleri ile PKK’yı bir tutan Doğu Perinçek’e tepki: Allah’u Ekber

  Yaptığı keskin çıkışlar ile gündeme gelen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, yine tartışılacak açıklamalara imza attı. Habertürk’te Kübra …

  Reklam
  Uygur Türkleri ile PKK’yı bir tutan Doğu Perinçek’e tepki: Allah’u Ekber

  Yaptığı keskin çıkışlar ile gündeme gelen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, yine tartışılacak açıklamalara imza attı. Habertürk’te Kübra Par’ın sunduğu ‘Açık ve Net’ programına konuk olan Perinçek, Uygur Türklerinin ABD tarafından Çin’e karşı kullanıldığını ve silahlandırıldığını iddia etti

  PKK İLE DOĞU TÜRKİSTAN PARTİSİ AYNI”

  Perinçek programda, “PKK neyse Doğu Türkistan İslam Partisi aynı. Amerika tarafından eğitilen CIA, tarafından fonlanan örgütler bunlar PKK, Doğu Türkistan” ifadelerini kullandı.

  KONUK “ALLAH’U EKBER” DİYEREK TEPKİ GÖSTERDİ

  Perinçek’in bu açıklamasından sonra programın konuklarından biri olan Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Hilmi Daşdemir ellerini iki yana açarak “Allah’u Ekber. Nasıl olur efendim?” diyerek tepki gösterdi.

  “SÖZLERİNİZ TEPKİ ÇEKECEK”

  Perinçek’in açıklamalarından sonra araya giren moderatör Kübra Par ise Vatan Partisi liderini uyardı ve “Sözleriniz tepki çekecek” dedi. Par’ın bu uyarısı sonrası konuşan Perinçek, “O zaman ben bir daha senin toplantına gelmem” dedi.

  “TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ’NE KURŞUN SIKTI”

  Açıklamalarına devam eden Perinçek, “Bu bir gerçek, bunu MHP yöneticileri de söyledi. 10 bini silahlı, 20 bini aile, Suriye’nin kuzeyinde IŞİD içerisinde Doğu Türkistan İslami Partisinin militanları var. Bunlar bizim Fırat Kalkanı Harekatı’nda Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kurşun sıktılar. Mehmetçiğimizi öldürdüler. Bunu Milli Savunma Bakanlığı da biliyor, Genelkurmay Başkanlığı da. Bunların hiçbiri iddia değil gerçek” dedi.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ