Gram Altın ALTIN 494.72
Polisim Dergisi

  Veliaht Prens Selman, 150 modelle parti verdi

  ABD merkezli Wall Street Journal (WSJ) gazetesi çalışanları, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın iktidara yükseliş sürecinin …

  Reklam
  Veliaht Prens Selman, 150 modelle parti verdi

  ABD merkezli Wall Street Journal (WSJ) gazetesi çalışanları, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın iktidara yükseliş sürecinin ele alındığı bir kitap yazdı.

  WSJ gazetesi çalışanları Bradley Hope ve Justin Scheck tarafından “Kan ve Petrol: Muhammed bin Selman’ın Acımasız Küresel Güç Arayışı” isimli kitap kaleme alındı.

  Söz konusu kitapta yer alan bilgilere göre, 2015’te Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in göreve gelmesinin ardından oğlu Veliaht Prens bin Selman askeri, güvenlik ve petrole bağlı ekonomi üzerinde büyük yetkiler elde etmeye başladı.

  GİZLİ PARTİ DÜZENLEDİ

  Veliaht Prens, “servet düşkünlüğü”, “para arzusu” ve “iktidar dürtüsü”yle ülkesinde adım adım iktidara yükseldi.

  2015 yazında Maldivler’deki “Velaa Private Island” bir aylığına 50 milyon dolara kiralanarak, Veliaht Prens’in iktidara yükselişi için gizli bir parti planlandı.

  Kameralı telefon yasağı konulan partide, ABD’li rap şarkıcısı Pitbull ve Güney Koreli şarkıcı Park Jae-Sang (PSY) de sahne aldı.

  BREZİLYA VE RUSYA’DAN 150 MODEL

  Brezilya ve Rusya gibi ülkelerden gelen 150 model ve Veliaht Prens’in Suudi arkadaşlarının katıldığı ve bir ay sürecek partinin basına sızmasının ardından Veliaht Prens, bir hafta içinde Ada’dan ayrılmak zorunda kaldı.

  Veliaht Prens, aynı yıl 134 metre uzunluğunda ve 429 milyon euro değerinde “Serene” adlı bir yat ve Fransa’nın Versay bölgesi yakınlarında 300 milyon dolara şato satın aldı.

  MİLYARDERLER VE AKRABALARI GÖZALTINA ALINDI

  Veliaht Prens, birkaç yıl içinde rakiplerini etkisiz hale getirmeye başladı. Kadın hakları konusunda genişleme politikası izlerken, Yemen’deki savaşa da dahil oldu.

  Veliaht Prens, “dünyanın en büyük petrol şirketi” kabul edilen “Saudi Aramco”nun da başına geçti.

  Ülkesindeki milyarderler ve akrabaları, “yolsuzluk” soruşturması kapsamında başkent Riyad’da 5 yıldızlı Ritz Carlton Otelinde gözaltına alındı.

  SELMAN’A BAĞLI GÜÇLER, KAŞIKÇI’YI ÖLDÜRDÜ

  Veliaht Prens’e bağlı güvenlik güçleri, 2018’de Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’yı ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürdü.

  84 yaşındaki Kral Selman sonrasında Veliaht Prens’in tahta geçmesi halinde onun güce yükselişi, ülkenin izleyeceği yolu değerlendirmede büyük önem arz edecek.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ