Gram Altın ALTIN 411.341
Polisim Dergisi

  YKS’de ilk bine giren İzmirli genç, tuş hatası kurbanı oldu

  İzmir’de Tire Kutsan Anadolu Lisesi’ni başarıyla bitiren Orhancan Ayhan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girdi ve sözel alanda Türkiye’de …

  Reklam
  YKS’de ilk bine giren İzmirli genç, tuş hatası kurbanı oldu

  İzmir’de Tire Kutsan Anadolu Lisesi’ni başarıyla bitiren Orhancan Ayhan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girdi ve sözel alanda Türkiye’de ilk bine girerek büyük bir başarı gösterdi.

  REHBER ÖĞRETMENİN TUŞ HATASI, HAYALLERİNİ YIKTI

  Hayalini kurduğu ODTÜ Tarih Bölümüne girmeyi garantileyen Orhancan, tercih ekranında yapılan bir hata sonucu yerleştirilemedi. ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden gerçekleştirilen tercih sürecinde, tercih gönderme işleminin kendisi adına rehber öğretmeni tarafından yapılan Orhancan Ayhan, bu kısımda tercihini gönderme işlemi yapılmadığı için bir enter tuşu yüzünden istediği üniversiteye yerleşemedi.

  HATANIN TELAFİSİNİ İSTİYOR

  Babasıyla birlikte Tire Sanayi Sitesi’nde lastik tamircisi olarak çalışan başarılı öğrenci, yetkililerden durumun telafi edilmesi için yardım bekliyor.

  “HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADIK”

  Başına gelen bu talihsiz olaydan dolayı psikolojik olarak da etkilenen Orhancan Ayhan, kaydını yapamazsa hayatının geri kalanına lastik tamircisi olarak devam edeceğini söyledi.

  Baba İlhan Ayhan ise büyük bir hayal kırıklığı yaşadıklarını ifade ederek, yetkilerden yardım istedi.

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ