Gram Altın ALTIN 410.655
Polisim Dergisi

  Yunan Mera25 partisi: Erdoğan’ı yalnızlaştırma girişimi rüyaya döndü

  Yunanistan’da, Eski Maliye Bakanı Yanis Varufakis’in lideri olduğu muhalefetteki Mera25 Partisi tarafından Avrupa Birliği (AB) dışişleri …

  Reklam
  Yunan Mera25 partisi: Erdoğan’ı yalnızlaştırma girişimi rüyaya döndü

  Yunanistan’da, Eski Maliye Bakanı Yanis Varufakis’in lideri olduğu muhalefetteki Mera25 Partisi tarafından Avrupa Birliği (AB) dışişleri bakanları gayriresmi toplantısıyla ilgili olarak yazılı açıklama yapıldı.

  Almanya’daki büyük partilerin, çoğunluğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın etkisi altında bulunan Türk seçmenlere ”bağımlı” oldukları belirtilen açıklamada, Merkel’in Türkiye’ye karşı yaptırımlarını teorik düzeyde bile kabul etmeyeceğinin altı çizildi.

  “YUNANİSTAN BOŞUNA BEKLİYOR”

  Açıklamada, şunlar kaydedildi:

  “Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in, Merkel ve Trump ile telefon görüşmeleri, uluslararası hareketlilik izlenimi verme çabalarından ibaret. Bu çabaların Miçotakis’e getirisi, diplomatik destek yerine patronun sözünü dinlemek olacak.

  Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın boşuna beklediği yaptırımlarla Erdoğan’ı diplomatik olarak yalnızlaştırma girişimi, yaz gecesi rüyasına döndü.”


  “TÜRKİYE’YE YAPTIRIM UYGULAYALIM”

  Yunanistan ve Güney Kıbrıs, AB’nin Türkiye’ye Doğu Akdeniz’deki sismik faaliyetleri nedeniyle yaptırım uygulamasını istiyor.

  Almanya’nın başkenti Berlin’de dün son bulan iki günlük AB dışişleri bakanları gayriresmi toplantısında ise herhangi bir yaptırım kararı çıkmadı.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ