Gram Altın ALTIN 495.289
Polisim Dergisi

  Yunan profesörden Miçotakis’i kızdıracak sözler: Doğu Akdeniz konusunda Türkiye haklı

  Türkiye-Yunanistan ilişkilerinin gerildiği bir dönemde bu kez Atina’dan öz eleştiri niteliğinde bir ses yükseldi. Atina Pantion Üniversitesi …

  Reklam
  Yunan profesörden Miçotakis’i kızdıracak sözler: Doğu Akdeniz konusunda Türkiye haklı

  Türkiye-Yunanistan ilişkilerinin gerildiği bir dönemde bu kez Atina’dan öz eleştiri niteliğinde bir ses yükseldi. Atina Pantion Üniversitesi Uluslararası ilişkiler ve Kriz Yönetimi Profesörü Aleksis İraklidis, ikili ilişkilerdeki sorunlarla ilgili objektif değerlendirmelerde bulundu.

  “DOĞU AKDENİZ’DEKİ GERİLİMDE TÜRKİYE HAKLI”

  Bir radyo programında konuşan Yunan Profesör, ikili sorunlardan Atina yönetimini sorumlu tuttu, Doğu Akdeniz‘deki gerilimde Türkiye’nin haklı olduğunu söyledi.

  “Türkiye, Doğu Akdeniz’de, Mısır’dan da büyük bir kıyı şeridine sahip, buna rağmen Türkiye’nin hak arayışına, ‘hayır’ diyoruz.” ifadesini kullanan İraklidis, Türk tezinin daha akılcı ve bilimsel olduğunu vurguladı.

  “TÜRKİYE, TURGUT ÖZAL DÖNEMİNDE AB’YE ÜYE OLSAYDI BU SORUNLAR OLMAYACAKTI”

  Yunan Profesör, Atina yönetiminin savunduğu 12 millik kara suları, 10 millik FIR hattı ve tek taraflı belirlenen kıta sahanlığının uluslararası hukuka aykırı olduğunu da anlattı, bunların sakıncalarına dikkat çekti.

  Profesör İraklidis, “Türkiye, Turgut Özal döneminde AB’ye üye olmuş olsaydı, bugün Türk-Yunan sorunları mevcut olmayacaktı” diye konuştu.

  Reklam
  ETİKETLER:
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/polisrew/public_html/polisimdergisi.org.tr/wp-content/themes/poyraz/parts/singleslider.php on line 17
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ