Gram Altın ALTIN 409.378
Polisim Dergisi

  Yunanistan, Fransa ve İtalya’nın ortak tatbikatı tamamlandı

  Rum basınında yer alan habere göre, Rum Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 4 ülke arasında 26-28 Ağustos’ta, Eunomia ismiyle …

  Reklam
  Yunanistan, Fransa ve İtalya’nın ortak tatbikatı tamamlandı

  Rum basınında yer alan habere göre, Rum Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 4 ülke arasında 26-28 Ağustos’ta, Eunomia ismiyle gerçekleştirilen ortak hava ve deniz tatbikatının “başarıyla” tamamlandığı bildirildi.

  Tatbikatın bahse konu ülkelerin Doğu Akdeniz’deki ortak deniz ve hava varlıklarını güçlendirme ve ortaklaşa alınan karar çerçevesinde yapıldığı kaydedildi.

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, bir soruya yerdiği yazılı yanıtta, Fransız askeri uçaklarının, Güney Kıbrıs Rum yönetimi (GKRY), Yunanistan ve İtalya’yla birlikte gerçekleştirilen tatbikat bahanesiyle GKRY’ye inmesi ve bu uçakların geçici veya sürekli olarak Ada’ya konuşlandırılmasının, 1960 Antlaşmaları’na aykırı olduğunu vurgulamıştı.

  Aksoy, “Kıbrıs Adası’nın garantörü olmayan Fransa, bu tutumuyla, Doğu Akdeniz’deki mevcut gerginliklerden sorumlu olan Rum-Yunan ikilisini, tehlikeli bir biçimde gerginliği daha da tırmandırma yönünde teşvik etmektedir. Bir kez daha hatırlatıyoruz: Doğu Akdeniz’de Türkiye’yi ve Kıbrıs Türkü’nü dışarıda bırakmaya çalışan her girişim hüsranla sonuçlanacaktır.” ifadesini kullanmıştı.

  MSB: Navtex ilan edilen bölgeye yaklaşan 6 Yunan uçağı uzaklaştırıldı

  BM’den Doğu Akdeniz için diyalog çağrısı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Genel Sekreteri ile görüştü

  Dışişleri’nden AB’ye tepki

  Kaynak: AA

  Reklam
  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ